Burmistrz Pasłęka zaprasza na  koncert z okazji 720 rocznicy nadania praw miejskich Pasłękowi, który  odbędzie się w Kościele św. Bartłomieja w Pasłęku w dniu 18 października 2017 roku o godzinie 19.00.
W ramach koncertu wystąpią:
- Szymon Nehring – fortepian,
- Maciej Kułakowski – wiolonczela,
- Jennyfer Fouani – flet poprzeczny,
- Michał Mossakowski – fortepian.
W programie koncertu zaplanowano repertuar takich twórców jak : Beethoven, Chopin, Gaubert, Paganini, Popper, Rachmaninov, Schumann, Strawiński, Szymanowski.
Koncert jest wspólnym przedsięwzięciem fundacji młodych talentów MYWAY, firmy KRAM, Parafii Św.  Józefa w Pasłęku oraz Urzędu Miejskiego w Pasłęku.

Poniżej plakat promujący wydarzenie oraz informacje o artystach.

plakat koncert 18 październik 2017

Szymon Nehring

Szymon Nehring

Szymon Nehring jest jedynym Polakiem, który otrzymał pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinstein w Tel Awiwie – jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie.
W 2014 roku otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Rok później został laureatem stypendium Krystiana Zimermana i wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, na którym otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych.
W 2017 zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie oraz szereg nagród dodatkowych w tym za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina.
Jego debiutancka płyta CD z muzyką polskich kompozytorów została wyróżniona nagrodą polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 w kategorii Album roku recital solowy, a także Jokerem magazynu Crescendo oraz nagrodą Supersonic magazynu Pizzicato. W 2016 r. ukazały dwie płyty artysty:  Koncerty fortepianowe Chopina nagrane z orkiestrą Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała oraz Krzysztofa Pendereckiego a także  Koncert fortepianowy „Resurrection” Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. Najnowsze nagranie artysty zawiera utwory fortepianowe Chopina wykonane na instrumencie historycznym (Erard 1858).
Koncertował w takich krajach jak Rosja, Chiny, Ukraina, Estonia, Węgry, Rumunia, Austria, Niemcy, Francja, Norwegia, Włochy, Izrael, Argentyna, Brazylia, Chile, Kanada i Stany Zjednoczone. Występował z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Santander Orchestra, Sinfonią Iuventus oraz  większością orkiestr w Polsce, Orkiestrą Filharmonii Izraela, jak również Orkiestrą XVIII Wieku pod batutą Jerzego Maksymiuka, Jacka Kaspszyka, Grzegorza Nowaka, Omer Meir Wellbera, Johna Axelroda,  Krzysztofa Pendereckiego i innych.
Jego najbliższe plany koncertowe obejmują tournée po Japonii i w Chinach, recitale w Wigmore Hall i Carnegie Hall oraz występy na festiwalach „Chopin i Jego Europa”, Festiwalu Pablo Casalsa w Prades, Festiwalu Pianistycznym w Wilnie, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena.
Jesienią  2017 r. rozpoczął studia pod kierunkiem prof. Borisa Bermana w Yale School of Music. Uczył się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa, z którym współpracuje od 2013 roku. Wcześniej przez 11 lat był uczniem w klasie fortepianu Olgi Łazarskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie.
Szymon Nehring jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. (źródło tekstu i zdjęcia: http://szymonnehring.com/ )

 

Maciej Kułakowski

m kulakowski

Maciej Kułakowski - urodzony w 1996 roku w Gdańsku. Grę na wiolonczeli rozpoczął w wieku sześciu lat w klasie wiolonczeli prof. Jadwigi Ewald.
Obecnie jest studentem Hochschule fϋr Musik im. Franza Liszta w Weimarze w klasie prof. Wolfganga Emanuela Schmidta oraz studentem Akademii Muzycznej im. S Moniuszki w Gdańsku w klasie as. Marcina Zdunika.
Jest laureatem I nagrody oraz nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego.
W latach 2009-2012 kształcił się pod kierunkiem prof. Michaela Flaksmana w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim. Stypendysta Musik Akademie w Liechtensteinie
Koncertował m.in. w Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Francji, Kanadzie i Australii.
Brał udział w wielu kursach muzycznych, gdzie kształcił się m.in. pod kierunkiem prof. F. Helmersona, G. Hoffmanna, P. Mullera, A. Norasa, J. P. Maintza i A. Bauera.
W lipcu 2010, 2011 oraz 2014 r. uczestniczył w wielkim międzynarodowym przedsięwzięciu – Morningside Music Bridge w Calgary, gdzie pracował pod kierunkiem wybitnych pedagogów. W 2011 roku w ramach tego kursu wystąpił wraz z Calgary Symphony Orchestra, wykonując Koncert wiolonczelowy h-moll A. Dworzaka i zdobywając drugą nagrodę na konkursie solistów. Zdobył też pierwsze miejsce w konkursie zespołów kameralnych wraz z młodymi artystami z Chin.
1 października 2011 roku Maciej miał zaszczyt wystąpić na koncercie inaugurującym działalność Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach pod batutą Maestro K. Pendereckiego.
W roku 2010, 2012 i 2013 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz został laureatem konkursu Narodowego Centrum Kultury – Młoda Polska.
Maciej interesuje się także muzyką rozrywkową – w styczniu 2010 roku w Sali Filharmonii Bałtyckiej wykonał dedykowaną jemu kompozycję Tadeusza Kassaka „McKulak" z towarzyszeniem Kassak Brass Ensemble.
Pierwsza połowa 2014 r. przyniosła laury na konkursach: II nagroda w Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (kategoria TRIO), I nagroda na V Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów w Ełku (kategoria Trio) oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzyki XX i XXI wieku w Radziejowicach. (źródło tekstu i zdjęcia: http://www.filharmonia.gda.pl/pl/artysci-2/solisci/632-maciej-kulakowski )

 

Jennyfer Fouani

jenny16

Jennyfer Fouani –  ambasadorka Fundacji MyWay

Jennyfer Fouani to utalentowana i pełna pasji młoda artystka, która wybrała flet, jako instrument życia. Od najmłodszych lat wykazywała niezwykłą wrażliwość i fascynowała ją muzyka. Początkowo grała na fortepianie – flet nie był jej pierwszym wyborem. Ten piękny instrument odkryła w wieku 9 lat, zainspirowana osobą i sztuką znajomej flecistki.

Jej rodzinne miasto to Paryż, ale to z Warszawa jest związana na stałe – tu uczy się, studiuje i odnosi pierwsze sukcesy.

W latach 1999 -2011 uczęszczała do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w klasie fletu Profesor  Anny Błaszczyk.  Od 2011 roku studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Profesor Elżbiety Gajewskiej.

Sztukę gry na flecie doskonaliła na kursach mistrzowskich u znanych flecistów: Philippe’a Bernolda, Davida Formisano, Andreasa Adorjana, Carstena Eckerta oraz Cezarego Traczewski. W 2009 roku występowała z akademicką orkiestrą symfoniczną w Kokkoli w Finlandii, gdzie odbyła staż.

Już w szkole muzycznej koncertowała i startowała w wielu konkursach. Mimo młodego wieku – zaledwie 21 lat – ma bogate doświadczenie sceniczne. Młoda artystka występuje z kwintetem dętym Young Varsovia Quintet. Ich ostatnie koncerty na Royal Łazienki Festival cieszyły się wielkim powodzeniem.

Jennyfer Fouani konsekwentnie wzbogaca swój repertuar. Na festiwalu „Warszawska Jesień” w 2010 roku wykonała premierowy utwór Pawła Sołtysiaka „Yet you lied, darie”, wraz z Tomaszem Strahlem, Andrzejem Gębskim, Arturem Pachlewskim oraz Robertem Morawskim.

Znaczącym wydarzeniem w jej karierze był solowy występ z orkiestrą symfoniczną  ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego, pod batutą Macieja Niesiołowskiego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w trakcie którego wykonała „Koncert fletowy” Jacquesa Iberta.

Jej zainteresowania wykraczają poza muzykę klasyczną – brała udział w 41. Warsztatach Jazzowych Puławy 2011.

Talent Jennyfer docenia nie tylko publiczność – była stypendystką ministra kultury za rok szkolny 2010/2011 oraz w 2011 roku – Fundacji Sinfonia Varsovia.

Od 2013 roku Jennyfer Fouani współpracuje z Fundacją MyWay. Możliwość bycia ambasadorką w Fundacji Młodych Talentów MyWay jest dla mnie fascynującą przygodą. Bardzo cieszę się że będę mogła uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Dzięki portfolio stworzonemu przez Fundację będę mogła pokazać kim jestem i przede wszystkim jakim jestem muzykiem. Strona internetowa zapewni mi kontakt z całym światem, gdyż będzie stworzona w języku polskim i angielskim. Natomiast szkolenia i treningi wyposażą mnie w niezbędną wiedzę dotyczącą prawa autorskiego, autoprezentacji, czy kontaktu z mediami. – potwierdza flecistka.

To dzięki jej pomocy przyszli beneficjenci zobaczą co może zaoferować im Fundacja MyWay. Talent, wykształcenie i doświadczenie oraz sukcesy Jennyfer Fouani posłużą jako najlepszy przykład kariery młodego muzyka.

Jennyfer Fouani jest laureatką wielu prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych:

 • III miejsce na X Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie(2011).

 • wyróżnienie na IV Konkursie Fletowym w Sosnowcu(2011),

 • II miejsce na IX Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie (2010),

 • Grand Prix oraz I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych II st. w Warszawie (2010),

 • I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej w Krakowie (2010),

 • III miejsce na VIII Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu (2009),

 • I miejsce na VIII Spotkania Muzyczne Instrumentów Dętych w Warszawie (2008),

 • III miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie (2008),

 • III miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle (2008),

Jest również niezwykle aktywną kameralistką, a oto jej osiągnięcia:

 • II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie (2015)

 • I miejsce na XXI Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry” (2015)

 • I miejsce na 23. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2014)

 • I miejsce na X Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie (2014),

 • wyróżnienie na XXIII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów kameralnych we Wrocławiu (2011),

 • II miejsce na VIII  Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Warszawskiego (2010),

 • II miejsce za grę w trio dętym na VII Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu w Warszawie (2009),

 • Dyplom Laureata za grę w kwintecie dętym  na Makroregionalnych Przesłuchaniach Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych II stopnia, Warszawa (2009),

 • Dyplom Laureata za grę w trio dętym prowadzonym na Makroregionalnych Przesłuchaniach Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych II stopnia, Warszawa (2009),

 • I miejsce na II Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Warszawskiego (2004),

 • II miejsce na II Konkursie Duetów Dziecięcych „Duettino”, Warszawa (2004),

 • wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkol Muzycznych II stopnia. (źródło tekstu i zdjęcia: http://jennyferfouani.com/ )

 

Michał Mossakowski

Michal Mossakowski

Michał Mossakowski - polski pianista i kameralista urodzony w 1992 roku w rodzinie o muzycznych tradycjach. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 14 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu w klasie fortepianu mgr Doroty Wardulińskiej. Od roku 2009 kontynuował naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku kształcąc się pod kierunkiem prof. Włodzimierza Wiesztordta. Obie szkoły ukończył z wyróżnieniem. W 2011 roku pomyślnie zdał egzaminy wstępne do Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, tam uczy się w klasie prof. Włodzimierza Wiesztordta. Równocześnie rozwija swoje umiejętności w zakresie kameralistyki w klasie prof. Anny Prabuckiej-Firlej i dr Roberta Kwiatkowskiego. Jest uczestnikiem i laureatem konkursów, przesłuchań o szczeblu Ogólnopolskim i Międzynarodowym. We wrześniu 2014 otrzymał tytuł laureata "Estrady Młodych" oraz nagrodę specjalną im. J. Waldorffa na 48. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, w październiku zdobył II nagrodę na 7. „Nordic Piano Competition" w Malmo, a w listopadzie II nagrodę na 2. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Leopolda Godowskiego w Warszawie.

Michał Mossakowski jest pianistą, który prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie gry solowej jak i kameralnej. Pomimo młodego wieku wystąpił już z wieloma recitalami i koncertami, odwiedzając m.in.: Niemcy, Francję, Szwecja, Rosję, Chiny. Do jego największych osiągnięć koncertowych należą występy w: Filharmonii Narodowej, Bałtyckiej, Pomorskiej, Wrocławskiej. Koncerty w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Łazienkach Królewskich, Radio Gdańsk, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Udział w Letnim Festiwalu Muzycznym w Moskwie oraz trzytygodniowym tournée w Chinach, gdzie w dziesięciu miastach wykonywał koncert e-moll Fryderyka Chopina wraz z orkiestrą symfoniczną Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod dyrekcją Zygmunta Rycherta. Tam też dokonał nagrania dla chińskiej telewizji. W swoim repertuarze posiada wiele dzieł solowych oraz koncertów fortepianowych.

Za swoje osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymywał stypendia Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku, Prezydenta Miasta Grudziądza, Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Koncertował z wieloma orkiestrami, wykonując koncerty F. Chopina i W.A. Mozarta. Swoje umiejętności doskonalił również na licznych kursach i lekcjach otwartych prowadzonych przez takich pedagogów jak: Dina Yoffe, Andrzej Jasiński, Piotr Paleczny, Jerzy Sulikowski, Waldemar Wojtal, Alberto Nosè, Aleksiej Orłowiecki, Dang Thai Son, Lee Kum Sing. W jego repertuarze znajdują się utwory wielu epok, jednak ze szczególnym upodobaniem wykonuje utwory Fryderyka Chopina. Jego pasją jest również gra na organach, a szczególnie improwizacja. (źródło tekstu i zdjęcia: http://www.filharmonia.gda.pl/pl/artysci-2/solisci/615-michal-mossakowski )