We wtorek, 10 października, w Bibliotece Publicznej w Pasłęku gościła Joanna Jax – olsztynianka, pisarka, miłośniczka biografii, reportaży i książek historycznych.

Zadebiutowała w roku 2014 powieścią „Dziedzictwo von Becków”, dzięki której zyskała grono wiernych czytelników. W tym samym roku została wybrana finalistką Festiwalu Pióro i Pazur, za najbardziej wzruszającą powieść. W roku 2016 ukazała się kontynuacja sagi o rodzinie von Becków, a za całość autorka została nagrodzona Wawrzynem Publiczności – Literacką Nagrodą Warmii i Mazur

W tej chwili pracuje nad V tomem kolejnej już sagi - „Zemsta i przebaczenie”, choć jak twierdzi, bliższe jej życiu jest przebaczanie drugiemu człowiekowi.

Joanna Jax przyznała, że o napisaniu książki marzyła od 8 klasy szkoły podstawowej. Do napisania pierwszej namówiła ją koleżanka. Bojąc się wydawniczej porażki zaczęła pisać pod pseudonimem (w rzeczywistości nazywa się Joanna Jakubczak). Przekonywała, żeby nigdy nie porzucać marzeń, a wręcz przeciwnie – dążyć do ich realizacji, nawet jeśli ich spełnienie trwa wiele lat.

Poza pisaniem, zawodowo zajmuje się pracą w korporacji finansowej, a także grafiką komputerową oraz copywritingiem.

Spotkanie z pisarką odbyło się w ramach programu Dyskusyjny Klub Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku, DKK natomiast działa w ramach ogólnopolskiego wieloletniego programu Instytutu Książki promującego czytelnictwo.

W Bibliotece Publicznej w Pasłęku istnieją 2 Dyskusyjne Kluby Książki, dla dorosłych i dla młodzieży.

Wszystkich chętnych zapraszamy na najbliższe spotkania:

17.10.2017r.(wtorek) godz. 17:00 (Oddział dla Dzieci). Omawiana książka: D. Terakowska „Poczwarka”

25.10.2017.(środa) godz. 17:00 (czytelnia). Omawiana książka: K. Chiger, D. Paisner „Dziewczynka w zielonym sweterku”.