We wtorek, 10 października,Biblioteka Publiczna w Pasłęku zorganizowała wycieczkę do „Anielskiej Krainy „- Aniołowa. Udział w niej wzięli przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku oraz dzieci i rodzice z Klubu Malucha działającego przy Bibliotece Publicznej.

W Aniołowie przywitał nas sołtys wsi, pan Zbigniew Cieśla oraz panie ze „Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo”.Zaproszono nas do świetlicy, gdzie na wszystkich czekała gorąca herbata oraz słynne” Anielskie ruchańce”. Po posiłku dzieci wysłuchały legendy o Aniołowie, lepiły anioły z gliny oraz zobaczyły atrakcje wsi- pomnik przyrody – dąb szypułkowy i 100 letni pomnik.

Na ręce Pani Prezes Haliny Cieśli składamy serdeczne podziękowania za ciepłe przyjęcie i niezwykle interesujące zajęcia.

logo_mkidn_1263.jpgWyjazd zorganizowany był w ramach projektu „Łączy nas książka” z programu „Partnerstwo dla Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Pasłęku, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany jest w partnerstwie ze STOWARZYSZENIEM NA RZECZ ROZWOJU WSI „ANIOŁOWO”