W sobotę 15 czerwca 2019 roku odbył się VI Pasłęcki Maraton MTB. W wyścigu głównym, na dystansie 42 km wystartowało 185 zawodników, a ukończyło go 173. Najszybszy był Mariusz Gil (Strzelce Krajeńskie). Drugie miejsce zajął Piotr Rzeszutek (Sierakowice), a trzecie Grzegorz Czetyrko (Olsztyn). Wśród kobiet na dystansie mega najlepsza okazała się Izabela Kamińska (Piaseczno). Drugie miejsce zajęła Anna Ostrowska (Chorzele), a trzecie Katarzyna Laskowska (Łomianki). Zawodnicy kończący zawody zgodnie podkreślali, że impreza została po raz kolejny świetnie przygotowana i byli bardzo zadowoleni z perfekcyjnie przygotowanej trasy zawodów.

Przed wyścigiem głównym odbył się wyścig dla dzieci. Podczas przejazdu młodych zawodników mogliśmy podziwiać wyjątkową atmosferę zdrowej i zaciętej sportowej rywalizacji. Następnie wystartował główny wyścig, a po nim wystartowali uczestnicy wyścigu MINI na dystansie 23 kilometrów. Tu najlepszy wśród mężczyzn okazał się Sławomir Pituch z Bytowa. Wśród kobiet najszybciej do mety dotarła Anna Kołatka z Iławy. Jako ostatni, na trasę o długości 5,3 kilometra, wyruszył Wyścig Rodzinny. Nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek wręczył Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski.

Organizatorami imprezy był Team Mustang Pasłęk przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pasłęku, Zespołem Szkół w Pasłęku, Szkolnym Związkiem Sportowym w Pasłęku.