W dniu dzisiejszym o godzinie 14:00 odbyło się uroczyste otwarcie harcówki.

Decyzja Burmistrza w sprawie przekazania nieodpłatnie pomieszczeń zapadła wiosną 2006 roku. Komendant Hufca ZHP w Pasłęku Mirosław Krajnik po obejrzeniu pomieszczeń stwierdził, że będą nadawały się świetnie na harcówkę.

Remont pomieszczeń harcówki został wykonany przy pomocy Urzędu Miejskiego w Pasłęku, harcerzy, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Harcówka, która mieści się w pomieszczeniach piwnicznych zabytkowego ratusza przy ulicy Chrobrego w Pasłęku, ma dwa oddzielne wejścia - dzięki temu harcerze będą mogli korzystać z jej pomieszczeń bez ograniczeń. Koszty związane z energią elektryczną ponosić będzie Hufiec ZHP w Pasłęku.

W przeszłości harcerze korzystali z wielu pomieszczeń, lecz ich charakter nie był stały. W chwili obecnej będą mieli stałą siedzibę, która powinna się dobrze przyczynić do wzmocnienia ruchu harcerskiego w Pasłęku.

Wystrojem nowej harcówki zajęli się samodzielnie harcerze i zuchy z pasłęckiego ZHP.

Hufcem ZHP w Pasłęku kieruje hm. Mirosław Krajnik, który przez 2 ostatnie lata zrobił bardzo dużo w kierunku wzmocnienia ruchu harcerskiego w Pasłęku, do którego garnie się coraz więcej młodzieży.

Na dobry początek Burmistrz Pasłęka wręczył na ręce hm. Mirosława Krajnika prezent – gitarę.